image000000(3).jpg

AGATA TURSCHMID

psychoterapeuta

Jestem dyplomowaną psychoterapeutką pracującą w nurcie humanistyczno-doświadczeniowym integrując wokół niego metody psychoterapii poznawczo-behawioralnej, skoncentrowane na rozwiązaniu, racjonalno-emotywne i EFT. Jestem także mediatorką rodzinną.


Odbyłam całościowe szkolenie w Ośrodku INTRA akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Jestem absolwentką studiów magisterskich WSP w Częstochowie, ASP w Łodzi oraz AHE w Łodzi. Ukończyłam także podyplomowe studia z resocjalizacji, terapii pedagogicznej i arteterapii. 


Doświadczenie zawodowe zdobywałam w trakcie pracy w Szpitalu w Bełchatowie i w Ośrodku Readaptacji Społecznej w Zgierzu, a także w trakcie staży w Wojewódzkich Szpitalach Specjalistycznych na oddziałach psychiatrycznych w Krakowie, Łodzi, Zgierzu i Bełchatowie.
Stale podnoszę swoje kompetencje zawodowe, m.in. podczas kursów terapii par metodą EFT, mediacji rodzinnej, Racjonalnej Terapii Zachowania. Uzyskałam także certyfikaty specjalisty psychoterapii uzależnień PARPA oraz KBN. Jestem w trakcie procesu certyfikacji dla Liderów Grup Balinta. Uczestniczę również w dwuletnim Studium Terapii Par i Rodzin w Laboratorium Psychoedukacji.


Prowadzę psychoterapię indywidualną (zaburzenia adaptacyjne, depresja, zaburzenia lękowe, kryzysy życiowe, uzależnienia, zaburzenia osobowości), terapię par oraz mediację rodzinną. Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji u nadzorującego mój proces certyfikacyjny superwizora PTP.