IMG_9153-2.jpg

MAGDALENA KOLASA

psycholog dziecięcy

Jestem psychologiem, trenerem umiejętności psychospołecznych oraz terapeutą Integracji Sensorycznej.

Podczas konsultacji z rodzicami, przyglądam się problemom, szukam z nimi najlepszych rozwiązań, wyjaśniam przyczyny niepokojących zachowań, podpowiadam jak wspomóc rozwój dziecka oraz jak się z nim komunikować. Wzmacniam zasoby dorosłych tak, by mogli w satysfakcjonujący sposób mierzyć się z wyzwaniami rodzicielstwa i budować dobre relacje w rodzinie.

Jeśli chodzi o dzieci, obserwuję ich zachowanie pod kątem rozwoju psychospołecznego, jak i integracji sensorycznej - to pozwala mi wyciągać rzetelne wnioski. W kontakcie z dziećmi priorytetem jest dla mnie ich poczucie bezpieczeństwa, tak by czuły się możliwie swobodnie. W moich metodach pracy z nimi przeważa zabawa, gdyż to ona najbardziej wspiera uczenie się. Ze starszymi klientami korzystam także z różnorodnych technik coachingowych. Staram się by spotkania były różnorodne, wnosiły nowe wglądy i przede wszystkim prowadziły do zmiany i założonego celu.


Pracuję w oparciu o umiejętności psychoterapeutyczne (w nurcie systemowym), Porozumienie Bez Przemocy (NVC) oraz Rodzicielstwo Bliskości. Od 10 lat specjalizuję się we wspieraniu rodziców oraz ich dzieci. Jestem też mamą 3 dzieci i sporą część rodzicielskich kłopotów przetestowałam na własnej skórze.