top of page
unnamed_edited_edited.jpg

ALEKSANDRA WYSOCKA

psycholog, psychoterapeuta, seksuolog

Jestem psychologiem, seksuologiem oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie certyfikowanego, 4-letniego szkolenia.

Zajmuję się psychoterapią indywidualną nastolatków i dorosłych. Prowadzę spotkania psychoterapeutyczne dla par. Diagnozuję trudności dotyczące zdrowia seksualnego i dostosowuję do nich odpowiednie działania terapeutyczne. 


Spotkania psychoterapeutyczne prowadzę wykorzystując zarówno elementy psychoterapii poznawczo-behawioralnej, jak i elementy trzeciej fali CBT takie jak terapia schematów, terapia akceptacji i zaangażowania czy terapia dialektyczno-behawioralna. Korzystam także z elementów teorii przywiązania.

Obszary mojej specjalizacji to: zaburzenia depresyjne, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości, zaburzenia z objawami somatycznymi, dysfunkcje seksualne. Wspieram pacjentów w sytuacjach kryzysowych - nieoczekiwanych zmian w życiu i codziennych trudności.


W relacji z pacjentem najważniejsze jest dla mnie zbudowanie poczucia bezpieczeństwa i stworzenie przestrzeni do wspólnej pracy nad zmniejszeniem cierpienia, a zarazem zwiększania satysfakcji z życia.


Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Poradni Zdrowia Psychicznego „Stawowa” w Bydgoszczy, gdzie koordynowałam pracę Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży, w Gabinetach Lekarskich Śniadeckich 2 w Bydgoszczy, w Katedrze Psychiatrii Collegium Medicum UMK, w Szkole Podstawowej nr 41 im. Romualda Traugutta w Bydgoszczy, w Ośrodku Rehabilitacji „Neuron” i Fundacji Wszystkich Pokoleń w Bydgoszczy.

Moją pracę wykonuję zgodnie z Kodeksem Etycznym Zawodu Psychologa. Każda osoba zgłaszająca się po pomoc psychologiczną zasługuje na pełne zaangażowanie i dyskrecję. Uważam, że zwrócenie się po pomoc jest aktem odwagi, dlatego swoją pracę wykonuję z całkowitą odpowiedzialnością. Swoją wiedzę aktualizuję i poszerzam podczas licznych szkoleń i konferencji. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.

Aleksanda Wysocka: Usługi
bottom of page