top of page
_MG_3983_02_edited.jpg

MARZENA RYBA

psycholog

Jestem psychologiem w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Pracuję z osobami dorosłymi.

Od ponad 20 lat zajmuję się psychoedukacją – prowadzę szkolenia i warsztaty, współpracuję z Uniwersytetem SWPS prowadząc kursy z zakresu podstawowych umiejętności psychologicznych, kształtowania umiejętności osobistych i samorozwoju.

Pracując indywidualnie, działam w duchu Dialogu Motywującego, który łączę z narzędziami Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, CBT oraz Terapii Schematów. Jeśli pojawi się taka potrzeba - włączam też pracę z ciałem. Krok po kroku zapoznaję klienta z praktykami psychosomatycznymi, a następnie towarzyszę przy ich wdrażaniu w codzienność.


W relacji z klientem jestem zaangażowana i w pełni obecna. Pytam i słucham. Szukam empatycznego dostrojenia, które pozwoli mi jak najlepiej zrozumieć rzeczywistość doświadczaną przez klienta. Uczę się sposobu w jaki opisuje i przeżywa rzeczywistość. Dopytuję o potrzeby i cele. Dążę do rozpoznania wraz z klientem pełnego obrazu sytuacji, z którą się zmaga. Wspólnie odkrywamy kształt preferowanej przyszłości. Wnikliwie badam zasoby, mocne strony i potencjał klienta, który w wyniku doświadczeń życiowych może mu nie być dostępny. Wspólnie szukamy rozwiązań. Wspieram w budowaniu gotowości na wprowadzanie zmian. Towarzyszę w ich wdrażaniu.


Mam doświadczenie w pracy z:

  • trudnościami w relacjach i poczuciem braku satysfakcji w życiu codziennym,

  • trudnymi w przeżywaniu emocjami (złością, lękiem, poczuciem winy, wstydem), 

  • nadmierną potrzebą kontroli i trudnościami w odpuszczaniu,

  • niskim poczuciem własnej wartości, trudnościami w stawianiu granic,

  • poczuciem braku celu w życiu, bezradnością,

  • wyzwaniami związanymi z pełnieniem roli rodzica oraz trudnościami w łączeniu, tej roli z innymi obszarami życia.


Stale poszerzam swoje kompetencje biorąc czynny udział w licznych szkoleniach z zakresu psychologicznego wsparcia i technik terapeutycznych. Uczestniczę w Programie Pomocy Psychologicznej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

Prywatnie jestem żoną oraz mamą trójki dzieci, jestem też siostrą i córką. Doświadczenie życiowe przekładam na budulec własnych pokładów empatii, pokory i szacunku dla różnych ścieżek życiowych klientów, ich wyborów oraz doświadczanych trudności.

Marzena Ryba: Usługi
bottom of page