top of page
Polish_20231018_085409234_edited.jpg

PAULINA KUREK

psycholog, psychoterapeuta

Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalność - psychologia kliniczna. Ponadto ukończyłam studia podyplomowe uzyskując kwalifikacje pedagogiczne oraz I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu (TSR). Posiadam kwalifikacje Trenera Umiejętności Społecznych (TUS).

Regularnie poszerzam wiedzę poprzez udział w licznych kursach.  Obecnie jestem w trakcie 5 letniego podyplomowego kursu Psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Psychologiczne aby być certyfikowanym psychoterapeutą.


Moim pierwszym zawodowym doświadczeniem był już podczas studiów staż w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Dziekanka im. Aleksandra Piotrowskiego w Gnieźnie. Kolejnymi miejscami, w których weryfikowałam wiedzę i poszerzałam horyzonty, był Instytut Analiz Psychologicznych i Psychoterapii, Fundacja Uwolnienie i Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka. W tych miejscach prowadziłam liczne projekty, szkolenia dla grup, konsultacje psychologiczne, opiniowałam i diagnozowałam. Aktualnie pracuję jako psycholog szkolny oraz w Solutio-gabinetach Terapii i Wsparcia. Współpracuję również z Fundacją Mały Duży Człowiek.


Każdy z nas jest wyjątkowy – to zdanie towarzyszy mi zawsze w kontakcie z drugim człowiekiem. Swoje metody pracy dostosowuję każdorazowo do Klienta, jego historii, sytuacji osobistej i potrzeb, z jakimi do mnie przyszedł. Każdemu przyglądam się z dużą ciekawością i zaangażowaniem. Dbam o to, by każdy otrzymał nie tylko profesjonalną pomoc, ale także poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia. 


Z jakimi problemami możesz się do mnie zgłosić?

- wspieram osoby, które mają niskie poczucie własnej wartości, u których dominuje pesymistyczne myślenie oraz zamartwianie się

- pracuję z osobami, które mają obniżony nastrój

- pomagam, gdy zaistnieją trudności w radzeniu sobie z przeżywanymi emocjami i stresem

- niosę oparcie osobom, u których w relacjach pojawiły się problemy wpływające negatywnie na wspólne życie

- jestem pomocą dla rodziców w problemach wychowawczych – gdy towarzyszy im dezorientacja, bezsilność lub niepewność, czy zachowania dziecka, zarówno w stosunku do bliskiego otoczenia, jak i grupy rówieśniczej są prawidłowe

- wspieram tych, których dotyka alienacja rodzicielska pojawiająca się przy okazji rozwodów, separacji i rozstań rodziców będących parą nieformalną.

Paulina Kurek: Usługi
bottom of page