top of page
nitka (1)_edited.jpg

KAROLINA OLEJNIK

psycholog, psychoterapeuta, seksuolog

Jestem doktorem nauk medycznych, psychologiem, certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym (certyfikat nr 1163 PTTPB), seksuologiem (w trakcie cetyfikacji na Seksuologa Klinicznego PTS), psychotraumatologiem, absolwentką psychosomatyki, psychologiem sądowym, psychodietetykiem, terapeutą traumy międzynarodową metodą EMDR, trenerem umiejętności społecznych, terapeutą TCK (Terapia Czaszkowo-Krzyżowa), terapeutą ręki.

W pracy wykorzystuję również metody pracy Dialogu Motywującego (DM), Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), Terapii Schematów, co poparte jest o stosowne certyfikaty i liczne szkolenia. 


Jestem doświadczonym psychoterapeutą z wieloletnim stażem pracy, cały czas aktywnie pracującym zawodowo z wieloma klientami. Nieustannie na stałych superwizjach w dużym wymiarze godzin, szkoleniach, szkołach, kursach i konferencjach oraz na aktywnym pogłębianiu wiedzy literaturowej, jak i publikacji doskonalę swój staż pracy, doświadczenie i umiejętności.


Doświadczenie zdobywałam pracując w szpitalu na całodobowym oddziale psychiatrycznym, klinice psychiatrycznej i uzależnień, gabinetach psychiatrii i psychoterapii, w PCPR świadcząc dyżury psychologa w ramach interwencji kryzysowej, w poradniach seksuologicznych i patologii współżycia, w Ośrodku Interwencyjno-Socjalizacyjnym, w szkołach podstawowych, jak również w ramach własnej praktyki zawodowej w swoim gabinecie.


Pracuję zarówno z dziećmi, młodzieżą jak i dorosłymi (sesje indywidualne i w parach).

Zajmuję się pracą psychoterapeutyczną w bardzo szerokim zakresie – m.in. trudności lękowe (w dawnej nomenklaturze nerwicowe), depresja, zab. osobowości, kryzysy życiowe, traumy, PTSD, OCD, natręctwa, nieprzepracowane problemy wczesnodziecięce, uzależnienia, konflikty w związkach, trudności w zachowaniu, zaburzenia snu, poczucie drażliwości i napięcia, dysfunkcje seksualne.


W pracy cechuje mnie dobra komunikacja i otwartość na problemy i potrzeby drugiego człowieka, zrozumienie jego spraw, chęć niesienia pomocy, jak rownież holistyczne podejście do problemu pacjenta zgodnie z zasadą psychosomatyki (połączenie psyche=umysł i soma=ciało), w tym również aspekt seksuologiczny, na co zwracam szczególną uwagę w swojej pracy, jak również na ważny aspekt neuropsychologii – działania naszego mózgu na poprawę samopoczucia i jakości życia.

Dodatkowo swoją wiedzę opieram na wiadomościach z zakresu rehabilitacji jako fizjoterapeuta i terapeuta manualny, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć źródło problemu pacjenta, co jest kluczowe w rozróżnieniu trudności z zakresu dolegliwości psychicznych od fizycznych.


Uważam, że człowiek jest najlepszym ekspertem od siebie – moją misją jest, aby do tego dotrzeć, pokazać przyczynę i możliwości zmiany i poprawy jakości życia. Psychoterapeuta powinnien tak traktować pacjenta, jak sam chciałby być traktowany - z szacunkiem, zrozumieniem, przestrzenią na omówienie potrzeb, wyjaśnieniem jego problemu i źródła trudności.

Karolina Olejnik: Usługi
bottom of page