top of page
mk blog_edited.jpg

MICHAŁ KUBIAK

psycholog, psychoterapeuta

Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie szkolenia oraz trenerem kompetencji miękkich. Zajmuję się psychoterapią indywidualną osób dorosłych. 

Moją największą pasją jest towarzyszenie ludziom w procesie zmian i rozwoju. 
Specjalizuję się w leczeniu zaburzeń lękowych i afektywnych, pomagam osobom w sytuacjach kryzysów życiowych, w problemach w relacjach oraz w budowaniu wysokiego poczucia własnej wartości i adekwatnej samooceny.

Ponad 12-letnia praca z ludźmi w procesie zmiany nauczyła mnie elastyczności, wszechstronności i przede wszystkim skuteczności. Zadaję pytania, słucham, diagnozuję, konfrontuję, dostarczam wiedzę, pomagam wydobywać wartości i mocne strony, projektuję optymalny proces zmiany nastawiony na mierzalne rezultaty, prowadzę treningi umiejętności, wspieram w rozwiązywaniu bieżących problemów, monitoruję postępy i inspiruję do zmiany. W zależności od potrzeb, w proces terapii włączam również swoje doświadczenia biznesowe i trenerskie wspierając Klientów zarówno w roli pracowników, jak i przełożonych (www.trener-efektywnosci.pl).


W procesie terapii, poza nurtem poznawczo-behawioralnym, korzystam również z podejścia krótkoterminowego skoncentrowanego na rozwiązaniach (SFBT - solution focused brief therapy).

Wierzę, że dzięki przejrzystemu sposobowi pracy oraz empatycznemu podejściu, mogę skutecznie wspierać Klientów w osiąganiu tego, na czym im najbardziej zależy.


Jestem absolwentem psychologii oraz zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Przygotowuję się w Szkole Psychoterapii Crescentia do uzyskania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz certyfikatu European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT). Ukończyłem kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach CTSR, Szkołę Coachów TROP oraz Szkołę Trenerów Biznesu TROP. Jestem również certyfikowanym facylitatorem metody Design Thinking, Scrum Masterem (PSM I) oraz praktykiem Kanban (Team Kanban Practitioner / Kanban University).


Praca psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego jest moją pasją, dlatego nieustannie wzbogacam swoje kompetencje, sięgam po najnowszą literaturę fachową oraz uczestniczę w szkoleniach i konferencjach. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Swoją pracę poddaję stałej superwizji u certyfikowanych psychoterapeutów i superwizorów PTTPB.

Michał Kubiak: Usługi
bottom of page